Fundacja Urszuli Jaworskiej została założona przez Urszulę Jaworską po udanym przeszczepie szpiku, pierwszym w Polsce od dawcy niespokrewnionego, w październiku 1997 roku,. Głównymi celami jej działalności jest szeroko pojęta pomoc dla ludzi chorych na nowotwory i inne choroby przewlekłe, prowadzenie akcji edukacyjnych i informacyjnych w prasie, radio i telewizji. Fundacja ma na swoim koncie wiele udanych programów zmierzających do realizacji jej celów statutowych. Fundacja z biegiem lat rozszerza swoją działalność na kolejne grupy pacjentów między innymi chorych na stwardnienie rozsiane (SM) i pacjentów zakażonych wirusem HCV, czy chorych na guzy mózgu.

Fundacja Argus, której celem działania jest wspieranie pacjentów w ich wysiłkach na rzecz wydłużania okresu sprawności, przygotowywanie ekspertyz prawnych i animowanie dyskusji dotyczącej funkcjonowania systemów zabezpieczenia społecznego w Polsce oraz wpływanie na decyzje władz dotyczące alokacji środków publicznych. Od września 2012 Fundacja Argus (www.fundacjaargus.pl) realizuje program monitoringu efektywności alokacji środków publicznych z punktu widzenia podtrzymywania samodzielności i zdolności do pracy w wybranych chorobach przewlekłych. Fundacja Argus posiada ekspertów z zakresu prawa medycznego i specjalizuje się w zapewnianiu wsparcia prawnego dla organizacji pacjenckich.

Centrum Informacji o Leku (CIL) jest pierwszym i jedynym w Polsce fachowym serwisem informacji o lekach, prowadzonym w oparciu o uznane polskie i zagraniczne źródła informacji. Misją CIL-u jest udostępnianie i propagowanie wiedzy na temat leków oraz bezpiecznego ich stosowania. Celem działania Innopharm Centrum Informacji o Leku jest stworzenie platformy informacyjno-edukacyjnej dla pacjentów i specjalistów ochrony zdrowia, umożliwiającej efektywną komunikację i współpracę w zakresie bezpiecznej farmakoterapii. Dodatkowo na platformie CIL można zadać pytanie dotyczące produktów leczniczych oraz sprawdzić ceny leków refundowanych (współpraca z lekarzami i farmaceutami).

Fabryka Komunikacji Społecznej jest agencją reklamową specjalizującą się w marketingu społecznym. Jej głównymi obszarami działalności są badania, strategie, planowanie oraz realizowanie kampanii o charakterze społecznym. Została założona w 2003 roku przez osoby związane z Fundacją Komunikacji Społecznej, która od 1998 roku działa na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego, poprzez udostępnienie narzędzi komunikacji marketingowej w celu zwiększenia ich realnej skuteczności społecznej. FKS jest wydawcą portalu kampaniespoleczne.pl – serwisu, który kompleksowo porusza tematykę kampanii społecznych i oferuje największą w Polsce bazę wiedzy i case studies z tego obszaru.

Pacjenci też mogą decydować! Chcesz się dowiedzieć jak? Zostaw maila.
Imię:*
Email:*
Województwo:*
Masz dla nas wiadomość? Poniżej jest na nią miejsce:
Ile oczu ma człowiek? (anty-spam)